Wystawa najlepszych: “Coming Out. Najlepsze Dyplomy ASP 2010”

images/stories/artykuly/najlepszy dyplom asp 2010_coming out plakat.jpg

To będzie pierwsze tak spektakularne przedsięwzięcie na terenie warszawskiego portu lotniczego.

Już po raz drugi Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie przygotowuje wystawę prac najlepszych absolwentów oraz wychodzi z ekspozycją w przestrzeń miejską. W tym roku na główne miejsce wydarzenia zostało wybrane Lotnisko Chopina.

Wystawa w Terminalu A – zaprojektowana w nowoczesny sposób – nawiązuje zarówno do sieci połączeń lotniczych, jak i relacji międzyludzkich.

Na wystawie “Coming Out. Najlepsze Dyplomy ASP 2010” można zobaczyć prace z wszystkich siedmiu wydziałów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Sztuki Mediów i Scenografii. Każdy wydział reprezentują 3 dyplomy.

O wyjątkowości całego projektu świadczy też fakt, że wystawa pojawia się w trzech prestiżowych miejscach stolicy. Wydarzenie zainaugurował 22 listopada wernisaż Samanty Stuhr, dyplomantki Wydziału Sztuki Mediów i Scenografii, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.  Nawiązując do recenzji profesora Wiktora Jędrzejca: Praca dyplomowa Samanty Stuhr zrealizowana w pracowni multimediów jest swoistym zaprzeczeniem nazwy tej pracowni. Autorka starannie separuje poszczególne media od siebie, rozdziela obraz i dźwięk nadając im samodzielne byty. Słowo, obraz, dźwięk choć istnieją w tym dyplomie niezależnie, to dzięki naszej wyobraźni łączą się w bardzo przejmujący spektakl. To coś więcej niż dzieło plastyczne, to rodzaj krótkiego wydarzenia teatralnego.

Podczas Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie (3-5 grudnia) pokazana zostanie specjalna odsłona wystawy “Coming Out”, podczas której każdy z odwiedzających będzie miał okazję spotkać się z najlepszymi tegorocznymi absolwentami.

“Polscy twórcy udowodnili i stale udowadniają, że są częścią światowej elity, a Polska jest kreatywnym zagłębiem Europy. W tym kontekście wystawa ‘Coming Out’ jest artystycznie i intelektualnie wysoce obiecującym zwiastunem obecności kolejnego pokolenia młodych polskich artystów w międzynarodowym obiegu. Należą im się gratulacje, ale także podziękowania, bo to w dużej mierze ci artyści kształtują wizerunek kraju, czyniąc nas atrakcyjnym partnerem wymiany kulturalnej dla wpływowych i opiniotwórczych instytucji na całym świecie” – tak podsumowuje projekt Paweł Potoroczyn, dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza.

Otwarcie wystawy odbędzie się 25 listopada 2010, godz. 19:00. Wystawa potrwa do 7 stycznia 2011 roku, Lotnisko Chopina,Terminal A, ul. Żwirki i Wigury 1, Warszawa.

źródło: materiały prasowe

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *