Wystawa malarstwa Rafała Gadowskiego

rafa gadowski kogut i kura 05 2015

W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej trwa wystawa malarstwa Rafała Gadowskiego. Tematem prac artysty są elementy codziennego otoczenia, które ujmuje w cykle „Przedmiot”, „Zwierz” i “Dzieci”. Jego obrazy to pełne dynamiki i detali kompozycje. Przejaskrawione kolory, kontrasty światła i cienia, migoczące, rozproszone na powierzchni przedmiotów promienie światła nadają im nierzeczywisty wymiar.

„…Nigdy nie interesowała mnie literacka narracja w malarstwie. Tematem są zwykłe przedmioty. Każdy motyw, czy to jest owoc, sarna, dziecko czy krzesło jest dla mnie inspirujący. Ale nie po to by powielać stereotyp widzenia rzeczywistości, lecz by pokazać to, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Kolor i światło to materia z której buduję moje obrazy, kreując niedostrzegalny porządek rzeczy…”

Malarstwo Gadowskiego nawiązuje do stylistyki Secesji, inspirowanej bogactwem i dekoracyjnością natury. Motywy podejmowane przez malarza np. ogród, dzieciństwo i wieś, bliskie są też malarstwu Młodej Polski. Jego obrazy pozbawione są jednak mrocznej dekadencji i niepokoju tamtych przedstawień. Artysta ukazuje obraz sielanki we współczesnym ujęciu. Fotograficznie kadrowane sceny składają się z zarysowanych konturem elementów, które wypełnione są kolorem i światłem. Graficzne, uporządkowane formy łączą się z ekspresją barw, tworząc niezwykle dekoracyjny efekt.

Rafał Gadowski – urodzony w 1973 roku. Studiował Malarstwo na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 1999 r. uzyskał Dyplom na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Zbysława Maciejewskiego. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Rafał Gadowski – malarstwo

wystawa 17 – 30 czerwca 2015

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

ul. Świętokrzyska 32, Warszawa

www.napiorkowska.pl

fot.

Rafał Gadowski, Kogut i kura 05 (ZWIERZ), 2015 rok, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Rafał Gadowski, Smoczy owoc (PRZEDMIOT) 2015 rok, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Rafał Gadowski, Smoczy owoc (PRZEDMIOT) 2015 rok, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Alicja Wilczak

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *