Tomasz Kozłowski

t.kozlowskikorale

Obecnie w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej prezentowana jest wystawa Tomasza Kozłowskiego. Malarstwo artysty rejestruje sytuacje z życia codziennego. Artysta skwapliwie przygląda się życiu i wnikliwie odtwarza wybrane chwile. Prezentowane prace nasycone są ciepłą atmosferą, z której emanuje pozytywna energia. Efekt ten został uzyskany dzięki trafnie dobranej, barwnej kolorystyce. Motyw kobiet, dzieci przeplata się wśród wyeksponowanych dzieł tworząc kompilację emocji uchwyconych momentów.

Nie można pozostać w kontakcie ze sztuką w stosunku indyferentnym. Percepcja zawiera się w samym widzeniu malarza, który ujmuje swoje doświadczenie rzeczywistości na płótnie. Artysta nadał pracom emocje, naniósł ładunek witalny oraz pozostawił miejsce refleksji… W każdej odsłonie ukazuje moment, uchwyconą chwilę, jej klimat i wartość.

Tomasz Kozłowski – ur.1982 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Studiował na Wydziale Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w latach 2002-2007. W 2008 roku z wyróżnieniem obronił pracę dyplomową w Pracowni Tkaniny Dekoracyjnej prof. K. Górskiej i Fotografii Użytkowej prof. G. Przyborka. Finalista konkursu Fundacji im. Franciszki Eibish. Wielokrotny uczestnik Aukcji Promocyjnych organizowanych przez Rynek Sztuki w Łodzi. Swoje prace pokazywał na wystawie najlepszych dyplomów ASP – Rocznik 2008 w Centralny Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Zajmuje się malarstwem, grafiką, grafiką użytkową (plakatem) oraz fotografią i sztuką wideo.

Izabela Zywert

Fot. 1 Tomasz Kozłowski, Korale, olej na płótnie, 80 x 90 cm, 2013 rok

Fot. 2 Tomasz Kozłowski, Dmuchawce, olej na płótnie, 70 x 100 cm, 2013 rok

Fot. 3 Tomasz Kozłowski, Na ulicy, olej na płótnie, 70 x 100 cm, 2013 rok

Fot. 4 Tomasz Kozłowski, Dzieci, olej na płótnie, 80 x 90 cm, 2013 rok

Prace Tomasza Kozłowskiego oglądać można w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
www.napiorkowska.pl

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *