Targi TEFAF Maastricht

tm2013jordaens

Jeszcze tylko do niedzieli 24 marca trwać będą europejskie targi sztuki TEFAF Maastricht – najważniejsze targi sztuki dawnej.

Na tegorocznych targach wystawione są między innymi takie arcydzieła jak obraz Jacoba Jordaensa „Spotkanie Odyseusza i Nauzykai” (1593/78) z kolekcji Johnny’ego van Haeftena. Studium tej kompozycji – szkic do gobelinu, który nigdy nie został wykonany, prezentowany jest na stoisku Jeana-Luca Baroniego. Obydwie prace eksponowane są na targach po raz pierwszy od wielu stuleci.

Na targach nie zabrakło także dzieł czołowych przedstawicieli sztuki nowoczesnej, na przykład obraz „Le Chasseur” Chaima Soutine’a z 1928 roku, collage Jeana Dubuffeta „Site Urbain” z 1962 roku, czy praca Roya Lichtensteina „The Den”(1990-1996).

W sekcji antyków zaoferowano przegląd sztuki dekoracyjnej, między innymi biurko autorstwa Jeana-Henriego Riesenera (1734-1806), które znajdowało się w kolekcji księcia Joachima Murata, a stworzone zostało dla cesarza Napoleona I.

Prezentowane są także ciekawe obiekty nowoczesnego wzornictwa, na przykład unikatowy regał z 1966 roku i nieregularny sześciokątny stół z 1949 autorstwa Charlotte Perriand (1903/99), który stał w mieszkaniu autorki w Rio de Janeiro.

TEFAF Maastricht 2013
15-24 marca 2013

Fotografie źródło: www.tefaf.com

Alicja Wilczak

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *