Salvador Dalí w Centrum Pompidou w Paryżu.

dali

Drugą w historii wystawę Salvadora Dali w Centrum Pompidou będziemy mogli oglądać już od 21 listopada. Wystawa jest wspólnym przedsięwzięciem Centre Pompidou i Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía we współpracy z Fundacją Dalego w Figueres oraz słynnym amerykańskim Dalí Museum na Florydzie. Zaprezentowanych zostanie ponad 200 obrazów, rzeźb i rysunków, a wśród nich jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł XX wieku – “Trwałość pamięci”, czyli tzw. “Miękkie zegary”, które przyjadą z nowojorskiego MoMA.

Pierwszy raz prace katalońskiego artysty gościły w Pompidou na przełomie lat 1979/1980 i pod względem liczby odwiedzających wydarzenie to ustanowiło rekord, który do dnia dzisiejszego nie został pobity. Czy tym razem frekwencja również nie zawiedzie organizatorów?

Wystawę w Centrum Pompidou w Paryżu będzie można oglądać do 25 marca. Następnie ekspozycja przeniesiona zostanie do Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía w Madrycie, gdzie będzie udostępniona dla publiczności do 2 września 2013.

Katarzyna Kucharska

źródło: www.centrepompidou.fr

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *