Rafał Gadowski – wystawa malarstwa

r. gadowski jabka

Od dziś w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej oglądać można wystawę obrazów Rafała Gadowskiego. Jego malarstwo charakteryzuje intensywna paleta barw. Tematem jego obrazów są elementy codziennego otoczenia, głównie martwa natura i zwierzęta. Ujmuje swoje prace w cykle np. „Przedmiot” i „Zwierz”. Kolor i światło to główne środki wyrazu. Kontur zaznacza detale kompozycji. Poszczególne kształty tworzą rodzaj ornamentalnej mozaiki. Autor przedstawia relacje portretowanych obiektów względem tła, podkreślając ich odrębność lub wtapiając je w otoczenie.

Chociaż obrazy przedstawiają elementy rzeczywistości, to ukazane są zaskakująco. Przejaskrawione kolory, kontrasty światła i cienia, migoczące, rozproszone na powierzchni owoców promienie światła nadają im nierzeczywisty wymiar.

Malarstwo Gadowskiego bliskie jest stylistyce oraz tematyce secesji, inspirowanej naturą i bogatą ornamentyką. Osadzone jest także w bardziej współczesnej estetyce nawiązującej do fotorealizmu.

Rafał Gadowski – urodzony w 1973 roku. Studiował Malarstwo na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 1999 r. uzyskał Dyplom na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa prof. Zbysława Maciejewskiego. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Rafał Gadowski – malarstwo
12-29 czerwca 2014
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa, Świętokrzyska 32
www.napiorkowska.pl

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *