“Miasta i pejzaże” – wystawa prac Włodzimierza Karczmarzyka

w. karczmarzyk

Włodzimierz Karczmarzyk jest architektem i artystą malarzem. Urodzony w Warszawie i z nią związany nieomal nieustannie. Studiował na trzech uczelniach. Lubelskim KUL, Politechnice i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie przez kilka lat był pedagogiem na Wydziale Malarstwa. Na Wydziale Architektury PW uczy od wielu lat, jako wykładowca w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby.

Artysta odbył szereg podróży, z czego jedna trwała sześć lat i związana była z niemal pionierskim pobytem w Dubaju. Jest laureatem nagród i wyróżnień w ogólnopolskich konkursach plastycznych. Jego rysunki, grafiki i obrazy są w kolekcjach wielu osób, instytucji, ambasad i muzeów. Artysta w swoich pracach przedstawia ekspresyjnie ujęte motywy pejzażu i architektury. Twórczość malarza charakteryzuje się wrażliwością na światło i kolor. W jego pracach zachwyt nad monumentalną formą zabytkowej architektury połączony jest subtelnym i delikatnym ujęciem gradacji światła i barw. Jego malarstwo wspaniale oddaje ulotność chwili i zmienność przyrody. Jego malarskie impresje ukazują podziw dla otaczającego świata.

Włodzimierz Karczmarzyk otrzymał Złotą Odznakę za zasługi dla Warszawy oraz Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia projektowe. Jest także posiadaczem dwóch nagród za najlepszy projekt roku zrealizowany w Warszawie. Jest członkiem SARP (ze złotym odznaczeniem), ZPAP oraz członkiem-założycielem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich (SAP). W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej miał szereg ekspozycji podczas wystaw „Mistrzowie Akwareli”, występując w zespole artystów malarzy, akwarelistów, nauczycieli akademickich. Indywidualna wystawa odbyła się w naszej Galerii w roku 1995.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Warszawa, Świętokrzyska 32
wernisaż 9 maja
wystawa potrwa do 21 maja 2013

Fot.www.napiorkowska.pl
1. Włodzimierz Karczmarzyk, Metz (Francja) Katedra – Fasada boczna, 1999 rok, akwarela,50×68 cm
2. Włodzimierz Karczmarzyk, Kwietniowa łąka, 2010 rok, akwarela,50×61 cm
3. Włodzimierz Karczmarzyk, Wenecja, 1999 rok, akwarela,56×42 cm
4. Włodzimierz Karczmarzyk, Bruksela-Pierzeja Rynku Grande Palace, 1972 rok, akwarela,48×34 cm

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *