Polsko-Belgijski Spacer w Warszawie

belgian days 3

Już po raz 16. Belgijska Izba Gospodarcza przygotowała atrakcyjną edycję Dni Belgijskich w Polsce. Do 3 grudnia w Warszawie i we Wrocławiu będzie można uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych zaproponowanych przez organizatora. Jednym z nich jest Polsko-Belgijski Spacer Ulicami Warszawy, w którym będzie można wziąć udział 29 listopada.

Celem wydarzeń organizowanych przez Izbę Gospodarczą jest przybliżenie, kultury, nauki, sztuki Polski i Belgii – państw, które od dłuższego czasu są bliskimi partnerami gospodarczymi. Belgijska Izba Gospodarcza została założona w 1992 roku i obecnie zrzesza różne firmy belgijskie, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie Polski, a także polskie firmy, które prowadzą działalność z belgijskimi partnerami.

Polsko-Belgijski Spacer Ulicami Warszawy z przewodnikiem będzie prowadzony w dwóch wersjach językowych (polskiej oraz angielskiej) i pokaże związki kulturowe oraz podobieństwa obydwu krajów. Podczas Spaceru uczestnicy nie tylko poznają wspólną historię obydwu państw, ale również będą mieli okazję skosztować belgijskich specjałów.

Spacer rozpocznie się przed Ambasadą Królewską Belgii przy ulicy Senatorskiej 34. Uczestnicy odwiedzą również między innymi Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski, a na Rynku Starego Miasta odwiedzą Galerię Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej, która od kilku lat, w sąsiedztwie Grand Place, Muzeum Magritte`a i słynnego BOZAR, w samym sercu Brukseli promuje sztukę polską.

W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej od 28 do 30 listopada będzie można oglądać wystawę prac uczniów szkół podstawowych w ramach konkursu „Bohaterowie Belgijskich komiksów w Warszawie”. Autorzy najciekawszych prac, którzy w pomysłowy sposób przedstawią bohaterów belgijskich komiksów w polskiej stolicy, zostaną nagrodzeni podczas wystawy 29 listopada. Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej zaprezentuje dodatkowo grafiki Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej, których głównym bohaterem jest człowiek marzyciel. Autorka umiejętnie łączy humor z nutą nostalgii. Przedstawia surrealistyczny i magiczny świat, który porównywany jest do prac belgijskiego malarza surrealisty – René Magritta.


Joanna Wiszniewska-Domańska, Pamiętniki, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Rynek Starego Miasta 19/21a, Warszawa
www.napiorkowska.pl

W ramach tegorocznej edycji Dni Belgijskich odbędzie się również Belgijski Festiwal Filmowy, Koncert Polsko-Belgijski, nastąpi także odsłonięcie Polsko-Belgijskiego Muralu. Dodatkowo organizator przygotował cykl warsztatów mających na celu przybliżyć nam kulturę Belgii.

Polsko-Belgijski Spacer Ulicami Warszawy
Historia-Sztuka-Kuchnia
Sobota 29 listopada 2014
spacer w języku angielskim 11:00 – 14:00
spacer w języku polskim 11:15 – 14:00

Udział w polsko-belgijskim spacerze jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie organizatora: www.belgium.pl lub pod numerem telefonu: (22) 4564009.

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *