Podróż. Wystawa malarstwa Martty Węg

m. wg pywajce ogrody na jeziorze inle. birma


Martta Węg, Pływające ogrody na Jeziorze Inle. Birma

W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 32 trwa wystawa malarstwa Martty Węg. Głównym tematem wystawy jest podróż rozumiana dosłownie i metaforycznie.

Obrazy Martty Węg inspirowane są wyprawami do odległych zakątków świata. W jej pracach odnajdziemy fascynację kulturą i krajobrazem Toskanii, Patagonii i Birmy. Nie mniej intrygujące dla odbiorcy jej obrazów są polskie pejzaże nadbiebrzańskich rozlewisk, okolic Tomaszowa, Warty, wrzosowisk niedaleko Mostówki czy Puszczy Kampinoskiej, w których autorka ukazuje swoje osobliwe postaci.


Martta Węg, Odpoczynek nad rozlewiskiem

Bohaterkami jej lirycznych obrazów są głównie refleksyjne i zagadkowe kobiety. Dominuje w nich romantyczna i melancholijna aura, która odsyła odbiorcę do sfery emocji, ulotnych wspomnień i marzeń. Nastrój buduje kolorystyka i światło, które nadają poszczególnym przedstawieniom wyjątkowy charakter.


Martta Węg, Patagonia. Las

Martta Węg urodziła się w 1978 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, gdzie w 2002 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesor Barbary Szubińskiej. Uprawia malarstwo sztalugowe. W 2005 roku otrzymała w Londynie nagrodę „Vernissage Graduate Art Prize in Painting 2005” oraz we Francji Honorowy Medal Miasta Bourg-la-Reine za zasługi dla kultury. Dwukrotnie uhonorowana stypendium artystycznym Ministra Edukacji Narodowej. Jest autorką 29 wystaw indywidualnych w Polsce i zagranicą m.in. we Francji i Holandii. Brała udział w ponad 90 wystawach zbiorowych polskich i zagranicznych m.in. we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji i Stanach Zjednoczonych. Prezentowała swoje prace na Międzynarodowych Targach Sztuki w Londynie, Amsterdamie i Nowym Jorku.


Martta Węg, Toskańska wycieczka II

Podróż. Wystawa malarstwa Martty Węg
wystawa trwa do 11 czerwca 2014
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Świętokrzyska 32, Warszawa
www.napiorkowska.pl

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *