Michalina Trefon. Trzy siostry – wystawa malarstwa

michalina trefon ubieranie

Michalina Trefon w swoim malarskim cyklu „Trzy siostry” przedstawia związki pomiędzy kobietami. Analizuje wzajemne relacje między trzema bohaterkami tworząc psychologiczny portret trzech osobowości. Wątki autobiograficzne przeplatają się z senną fantazją. Codzienne czynności takie jak „Ubieranie”, „Rozbieranie”, „Czesanie” mają symboliczny charakter i odnoszą się do więzi łączących kobiety. Wzajemnym relacjom towarzyszą skrajne uczucia przyjaźń, miłość, zazdrość, współodczuwanie, współczucie i zazdrość. Autorka przegląda się w różnych odsłonach tej opowieści i buduje wielowątkowy cykl dotyczący kobiecej tożsamości.

“Inspiruję się snami lub układam jakieś opowiadanie w myślach. Czasami zapisuję jakieś słowa w trakcie malowania, albo jakiś tekst, który może towarzyszyć mi przez cały cykl. Wracając do snów, nieraz fantazjuję i wymyślam ciąg dalszy, będąc już na jawie. Przez co siostry na moich obrazach z czasem zaczęły stawać się odrealnionymi wytworami mojej wyobraźni.”
Michalina Trefon

Michalina Trefon (ur.1987 w Tarnowskich Górach) Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ukończyła także Podyplomowe Studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim.

Michalina Trefon
Trzy siostry
wystawa malarstwa
2-16 grudnia 2014
wernisaż:
wtorek, 2 grudnia o godzinie 18.00

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Puławska 17
Warszawa
www.napiorkowska.pl

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *