Marta Rynkiewicz. Sny. Mary. Fantazje

m. rynkiewicz siesta  12

“W snach znamy świat lepiej. Jesteśmy sami i nie wiemy nic o istnieniu. Ryzykujemy. Ulegamy pokusie-pustki. Milczymy. I może tęsknimy?”

Marta Rynkiewicz

W obrazach Marty Rynkiewicz rzeczywistość ukazana jest graficznie. Obrazy łączy skrótowa estetyka pop-artu. Artystka posługuje się płaską plamą barwną. W swoim cyklu malarskim “SNY. MARY. FANTAZJE.” buduje charakterystyczne napięcie, któremu towarzyszy przejmujące poczucie pustki, zawieszenia w czasie. Obrazy utrzymane są w onirycznej konwencji. Przedstawienia te określa harmonia, ale i pewien niepokój.

Pejzaże, wnętrza, architektoniczne przestrzenie są całkowicie pozbawione ludzkiej obecności. Perspektywiczne skróty i przestrzeń zastosowana w jej obrazach pozwalają widzowi być uczestnikiem wykreowanego przez nią świata. Puste korytarze, dziedzińce zapraszają do wejścia w nieznane. Jaskrawe kolory, światło hipnotyzują i potęgują intensywność przekazu. Budowle, zwykle monumentalne, budzą ciekawość i oddają atmosferę tajemnicy. W obrazach zasugerowana jest narracja, która skłania do odkrywania zagadki.

Marta Rynkiewicz urodziła się w 1983 roku. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem profesora Henryka Cześnika, a także grafikę projektową pod kierunkiem profesora Jerzego Krechowicza. Dyplom obroniła w 2009 roku. W latach 2007/2008 studiowała w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie.

MARTA RYNKIEWICZ

Sny. Mary. Fantazje

malarstwo

wernisaż: 7 lipca 2015, godz. 19:00

wystawa 6 – 26 lipca 2015

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

ul. Rynek Starego Miasta 19/21/21a, Warszawa

www.napiorkowska.pl

Marta Rynkiewicz fot.

1. Marta Rynkiewicz, Siesta, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

2. Marta Rynkiewicz, Prawie w niebie, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

3. Marta Rynkiewicz, Dziedziniec nocą, Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Alicja Wilczak

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *