Malarstwo Karola Drzewieckiego

adrzewiecki1

Karol Drzewiecki to projektant i malarz. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu o kierunku Grafika – Komunikacja Wizualna. Dyplom uzyskał w pracowni Komunikatu Wizualnego. Trzy lata w pracowni serigrafii zaowocowały zestawem prac zrealizowanych w tej technice. Drzewiecki jest pasjonatem twórczej pracy: obecnie poza malarstwem zajmuje się grafiką użytkową, a także projektuje biżuterię. W Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy ulicy Pułaskiej w Warszawie można aktualnie oglądać wystawę jego malarstwa.

Połączenie pasji do pop artu i street artu, dały inspiracje do tworzenia obrazów we własnej technice malarstwa akrylowego. Jego prace cechuje minimalizm i abstrakcyjność formy. Artysta jest raczej wielbicielem spokojniejszego i mniej krzykliwego nurtu street artu. W swoich pracach czerpie inspiracje zarówno z szablonowych prac Banksy’ego, sztuki graffiti, jak i umieszcza na płótnach motywy jeźdźców konnych czy kobiet. Często do prac dołączony jest komentarz w formie komiksowego dymku.

Karol Drzewiecki – malarstwo
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
ul. Puławska 17, Warszawa
/www.napiorkowska.pl

Fot. Kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
1. Karol Drzewiecki, bez tytułu, 2013 rok.
2. Karol Drzewiecki, bez tytułu, 2013 rok.
3. Karol Drzewiecki, bez tytułu, 2013 rok.

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *