Konkurs Malarski Fundacji im. Franciszki Eibisch 2014

konkursfundacji2014stronanew2


Po raz kolejny Fundacja im. Franciszki Eibisch ogłasza konkurs dla utalentowanych młodych artystów malarzy. Celem konkursu, zgodnie z wolą Założyciela Fundacji – Profesora Eugeniusza Eibischa, jest promocja wyróżniających się osiągnięciami młodych malarzy, których działalność artystyczna przyczynia się do rozwoju polskiego malarstwa. Konkurs przeznaczony jest dla absolwentów i studentów ostatnich lat uczelni artystycznych.

Każdego roku w konkursie przyznawana jest Grand Prix oraz Wyróżnienia Honorowe. W tegorocznej edycji konkursu Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10000 zł. Dodatkowo zostanie przyznanych sześć Wyróżnień Honorowych dla artystów nominowanych do Nagrody Głównej. Uroczyste ogłoszenie wyników nastąpi 3 grudnia 2014 w Warszawie.

W konkursie mogą uczestniczyć absolwenci (do dziesięciu lat po dyplomie studiów magisterskich) oraz studenci polskich uczelni artystycznych z uprawnieniami szkoły wyższej (pierwszy i drugi rok studiów drugiego stopnia). Kandydaci mogą zgłaszać się indywidualnie lub mogą zostać zgłoszeni przez Akademie Sztuk Pięknych i inne uczelnie wyższe kształcące w dziedzinie malarstwa oraz Stowarzyszenia i Zrzeszenia Twórców.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać elektronicznie poprzez formularz na stronie internetowej Fundacji im. Franciszki Eibisch do dnia 3 listopada 2014 do godziny 17.00:
www.eibisch.pl

Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie Konkursu Malarskiego

Eugeniusz Eibisch (1896-1987) – wybitny artysta malarz, współtwórca nurtu koloryzmu w Polsce. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Jacka Malczewskiego i Wojciecha Weissa. Od 1922 roku przebywał w Paryżu, gdzie tworzył w kręgu Ecole de Paris. Przyjaźnił się m.in. z Chaimem Soutinem, Rogerem Martinem du Gardem, którego zainspirował do stworzenia literackiej postaci Serge`a w powieści „Rodzina Thibault”. Wystawiał w galeriach prezentujących Amadeo Modiglianiego, współpracował ze słynnym marszandem Zborowskim oraz z Galerią Bernheim. Od 1945 był rektorem ASP w Krakowie. W latach 1949-69 prowadził katedrę malarstwa w ASP w Warszawie. Otrzymał liczne nagrody, m.in. Nagrodę Guggenheima. Jego dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Narodowym w Poznaniu, Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Muzeum Narodowym w Krakowie.

www.eibisch.pl
www.facebook.com/FundacjaEibisch

Alicja Wilczak

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *