Katarzyna Kozyra w Zachęcie.

alt

Po prawie 20 latach w Zachęcie odbywa się wystawa prac artystki której nazwisko stało się symbolem sztuki krytycznej ,a także niezrozumienia i skandalu, głównie za sprawą jej pracy dyplomowej Piramida zwierząt. Katarzyna Kozyra w swoich pracach przestawia najbardziej istotne aspekty ludzkiego istnienia takie jak śmierć czy przemijanie.

Artystka przedstawia swoje nowsze i starsze prace m in. Łaźnię, Piramidę zwierząt, Łaźnię miejską, Święto wiosny, oraz wybrane filmy z cyklu W sztuce marzenia stają się rzeczywistością. Nie brakuje również materiałów archiwalnych oraz filmów dokumentalnych dotyczących samej Kozyry. Wszystko po to by widz mógł śledzić kolejne wcielenia artystki.

Nietypowym punktem wystawy jest pokój castingowy, w którym każdy chętny na podstawie tego co zobaczył może wcielić się w postać Katarzyny Kozyry, zinterpretować ją. Zebrane w ten sposób materiały będą dla artystki podstawą wyboru obsady do autobiograficznego filmu fabularnego, który przygotowuje.

Wystawa potrwa do 13.02.2011, Narodowa Galeria “Zachęta”, Warszawa.

Źródło: www.zacheta.art.pl
ms

 

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *