Grafika – pomysł na prezent ślubny

a. mazek adam i ewa


Agnieszka Mazek Adam i Ewa

Grafika artystyczna to wspaniały pomysł na prezent, a zwłaszcza na wyjątkowy podarunek ślubny, ponieważ jej wartość jest ponadczasowa. Techniki grafiki artystycznej polegają na różnych metodach niezwykle dokładnej i metodycznej pracy. Celebrowanie twórczego procesu sprawia, że pojedyncza odbitka uzyskuje niepowtarzalną szlachetność.

<

Aleksandra Makowska Makatka z Morfeuszem

Mezzotinta to rzadka technika, prezentowana przez Aleksandrę Makowską, jest stosowana od ponad 300 lat. Ten rodzaj grafiki artystycznej wykorzystywany był do portretowania arystokratów i reprodukcji obrazów. Prace Aleksandry Makowskiej przedstawiające świat rodem ze snu, zdają się być pojedynczymi klatkami z czarno-białego filmu.


Jerzy Dmitruk Mąż i żona

Jerzy Dmitruk w wyrafinowany i dowcipny sposób przenosi relacje męża i żony do świata symboli. Wyeksponowane różnice między płciami, zdają się być zarówno źródłem fascynacji między postaciami, jak i konfliktów. Niewielkich rozmiarów grafiki doskonale komponują się w rozmaitych domowych, czy też biurowych przestrzeniach, stanowiąc niezwykłą ozdobę, a dla bardziej przenikliwych, intrygującą łamigłówkę.


Joanna Wiszniewska-Domańska Pejzaż z podkową przynoszącą szczęście

Szukając czegoś prostego, a zarazem zniewalającego swoim bezpośrednim przekazem, możemy się skłaniać ku serii prac Joanny Wiszniewskiej-Domańskiej. Oglądając je, wnosimy się na poziom metaobserwacji – obserwujemy obserwującego, stając tuż za postacią w garniturze. Wyolbrzymione proporcjonalnie obiekty wydają się być tajemnicze i nieznane. Są symbolami, eksponatami w kolekcji muzeum życia, przypominając o tym, że żaden przedmiot nie jest ważniejszy niż człowiek. Trąbka dla muzyka, statek dla wielbiciela żeglugi czy też koniczynki na szczęście – ponad 20 różnych wzorów, z których na pewno znajdziemy ten jedyny, który przypadnie do gustu młodej parze.
Niezapomniane dzieła mistrzów grafiki, to pomysł na prezent ślubny, który warto rozważyć.

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *