GALERIA SZTUKI KATARZYNY NAPIÓRKOWSKIEJ & EDWARD DWURNIK DLA WOŚP

wosp1Trzy prace Edwarda Dwurnika z motywem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brukseli zostały przekazane przez Galerię Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej i artystę na licytację na rzecz WOŚP.

Prace są przedmiotem licytacji na allegro: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=22583483

W obrazach Edwarda Dwurnika kolorowe widoki miast zestawione są z bezkompromisowo przedstawionymi postaciami i wydarzeniami. Edward Dwurnik w dokumentuje ważne fakty historyczne umiejscawiając bohaterów swoich obrazów wokół znanych miejskich motywów. Artysta uczynił tak również w przypadku prac z motywem z Brukseli. Dwurnik przedstawia widzowi serce Brukseli, czyli Grand Place z jego XVIII-wiecznymi kamienicami. A nad tym sercem miasta – potężne serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra!


Edward Dwurnik, Bruksela, 46×27 cm, akwarela, 2012 rok


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Brukseli to kolejna miejska legenda Dwurnika, malarska notatka o mieście, o Brukseli i o sprawach ważnych – o polskiej akcji charytatywnej, przeprowadzanej w tym roku pod hasłem ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.


Edward Dwurnik, Bruksela, 46×27 cm, akwarela, 2012 rok


Edward Dwurnik – jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych artystów polskich. Malarz, rysownik i grafik. Studiował w latach 1963-1970 na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni Krystyny Łady-Studnickiej. Przez 3 lata studiował rzeźbę. Został nagrodzony m.in.: Nagrodą Kulturalną “Solidarności” (1983), Nouvelle Biennale de Paris (1985), nagrodą Olimpiady Sztuki w Seulu (1988) i Nagrodą Fundacji Sztuki Współczesnej (1992) oraz prestiżową nagrodą Fundacji Coutts & Co w Zurychu (1992). Jeden z nielicznych artystów, który swoje prace pokazywał miedzy innymi Kassel na “documenta”. Cieszy się uznaniem zarówno krytyki artystycznej jak i kolekcjonerów sztuki.


Edward Dwurnik, Bruksela, 46×27 cm, akwarela, 2012 rok


Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej jest jedną z najdłużej działających galerii sztuki w Polsce. Mieści się w Warszawie, Poznaniu i w Brukseli. Prezentuje najciekawszych artystów polskich – miedzy innymi Abakanowicz, Dominika, Dwurnika, Opałkę oraz twórców młodego pokolenia. Od maja 2012 roku posiada swój salon ekspozycyjny w centrum Brukseli , przy Mont des Arts 8 (Kunstberg).

GALERIA SZTUKI KATARZYNY NAPIÓRKOWSKIEJ
www.galeriemontdesarts.com
Mont des Arts 8, Bruksela

Justyna Napiórkowska,  tel. 48 603 378 567 , 32 495 71 89 88
justyna@napiorkowska.pl


Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *