Frédéric Van Hoof – Wystawa w “Collège 27 – galerie ephémère” w Brukseli

f.v.hoof jpg

W “Collège 27 – galerie ephémère” w Brukseli 15.03.2013 roku odbył się wernisaż prac Frédérica Van Hoofa. Wystawa została zatytułowana “Lost in the past”. Artysta jest reprezentantem fotografii piktorialnej. Jest to nurt, którego głównym założeniem jest nadanie dziełu cech sztuki malarskiej, które artysta odzwierciedla za pomocą technik pozwalających na punktowe zmiany tonalne, jak i na kontrolowanie szczegółowości obrazu. Już w pierwszej fazie rozwoju tego odłamu fotografii wykorzystywano również specjalne filtry oraz nasadki na obiektywy. Od 1898 roku zaczęto stosować szorstkie papiery do drukowania, co pozwalało uzyskać efekt lekkiego rozmycia.

Piktorializm ukazuje indywidualny wpływ twórcy na ostateczny wyraz każdej odbitki. Fotografie piktorialne przypominają często obraz, rysunek lub grafikę, których główną zasadą jest traktowanie fotografii nie tylko jako zapisu fragmentu rzeczywistości, ale osobistej transkrypcji artystycznej twórcy dzieła.

Izabela Zywert

Frédéric Van Hoof – “Lost in the past”

15 marca – 17 marca 2013

“Collège 27 – galerie ephémère”, Bruksela

Fot. 1, 2 – Frédéric Van Hoof

Źródło: Materiały Prasowe

“Collège 27 – Galerie ephémère” w Brukselii

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *