Ewa Żochowska – malarstwo

plakat ochowska.a

Od 23 października do 7 listopada w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie na ul. Puławskiej 17 będzie można obejrzeć wystawę prac Ewy Żochowskiej.

Malarstwo Ewy Żochowskiej przedstawia świat intensywnych wrażeń, dostarczanych przez współczesną rzeczywistość. Artystka swoją twórczość opiera na intuicyjnym przekazie doświadczeń i percepcji malując pełne ekspresji i fantazji malarskie wizje. Głównym motywem obrazów Ewy Żochowskiej jest człowiek, wokół którego budowana jest narracja. Artystka często wykorzystuje własny wizerunek, aby podkreślić indywidualne doświadczenia przedstawione w obrazach.

Ewa Żochowska o swoim malarstwie: „Maluję obraz do tego momentu, gdy poczuję, że osiągnął choć część tajemnicy, którą emanuje rzeczywistość. Obraz musi działać swoją intensywnością bezpośredniością, tak jak działa na nas świat zewnętrzny.” *

Ewa Żochowska (ur. 1976)
Studia na Wydziale Edukacji Wizualnej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (w latach 1996-2002). W 2002 roku obroniła dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. Tomasza Chojnackiego oraz z malarstwa w pracowni prof. Romany Hałat. W 2000 roku otrzymała nominację do Nagrody w XVII Konkursie im. Władysława Strzemińskiego. W 2006 była nominowana do nagrody w V Triennale Autoportretu w Radomiu.

Fot. 1. Ewa Żochowska, Moskit, 100×120 cm, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Fot. 2. Ewa Żochowska, Kruki, 150×120 cm, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Fot. 3. Ewa Żochowska, Splash, 156×210 cm, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
* www.napiorkowska.pl

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *