Dominika Stawarz-Burska – malarstwo

d. stawarz-burska 39

Dominika Stawarz-Burska w swoich obrazach ukazuje baśniową rzeczywistość. Źródłem inspiracji dla jej twórczości jest wyobraźnia. Odwołuje się do dzieciństwa. w swoich pracach kreuje świat widziany oczami dziecka. Przedstawia opowieść o niewinnym, pełnym beztroski i zabawy okresie życia. Artystka unika perspektywy, maluje płaszczyznowo, stosuje kontrastową kolorystykę, aby podkreślić sposób, w jaki przedstawiają świat dzieci. Szczególną uwagę poświęca architekturze i miastu. Urokliwe kompozycje kamienic, ulic, kościołów, oddają magię zabytkowych rynków, skwerów.

Dominika Stawarz-Burska urodziła się w 1975 r w Bochni. Studiowała na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie za dyplom „Sól Życia” uzyskała wyróżnienie rektora. Swoje prace prezentowała m.in. w Muzeum Techniki w Warszawie (1999), Pałacu Sztuki w Krakowie (2000), Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie (2000), oraz zdobyła wyróżnienie na VIII edycji Konkursu Wielkich Marzycieli DYBY-Expo 2001 w Gdańsku.

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
ul. Puławska 17, Warszawa
www.napiorkowska.pl
20 listopada do 10 grudnia 2013

Udostępnij

Artykuł przygotowany we współpracy z Galerią Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *