Barbara Hubert – wystawa malarstwa

Barbara Hubert,Plaża I, 65x92 cm, 2011 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Od 1-14 sierpnia w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na ul. Puławskiej 17 w Warszawie będzie można oglądać wystawę malarstwa Barbary Hubert.

Barbara Hubert urodziła się w 1974 roku. Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Leszka Misiaka oraz Wydział Malarstwa nowojorskiego Arts League. Ma za sobą liczne wystawy w kraju i zagranicą, m.in. w Nowym Jorku, Filadelfii i Waszyngtonie.

Barbara Hubert tak mówi o swoim malarstwie: “Chcę pokazywać lepsze strony życia, naświetlać bardziej kolorowe momenty rzeczywistości, malować w ten sposób, by widz oglądając mógł poczuć temperaturę, zapach, smak mojego wycinka świata. Namalowanie obrazu jest zawsze zagadką i wyzwaniem – czy się powiedzie, czy zdołam pokazać właśnie to co chcę pokazać, czy przypadek odegra tym razem mniejszą czy większą rolę?”

Barbara Hubert, Molo, 40x50 cm, 2010 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Obrazy olejne i gwasze prezentowane podczas wystawy to nadmorskie krajobrazy, przypominające pocztówki. Co odróżnia je od kartek wysyłanych z wakacji do znajomych? Człowiek. Dzieci bawiące się na plaży, rybacy czy spacerowicze – to wszystko co ożywia na pierwszy statyczny obraz. Postaci ludzkie to jednak nie tylko sztafaż, ale sugestia osobistej narracji.

Barbara Hubert, Bez tytułu, 35x45 cm, gwasz na kartonie, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Fot. 1. Barbara Hubert, Plaża I, 65×92 cm, 2011 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
2. Barbara Hubert, Molo, 40×50 cm, 2010 rok, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
3. Barbara Hubert, Bez tytułu, 35×45 cm, gwasz na kartonie, kolekcja Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *