Annie Leibovitz “Kobiety”

Fot.1. Annie Leibovitz, Gwyneth Paltrow z matką, Blythe Danner

To już druga wystawa twórczości Annie Leibovitz w Warszawie. Pierwsza miała miejsce w 1998 roku w Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Czy tegoroczna wystawa pt: „Kobiety” również okaże się sukcesem? Zorganizowana została w ramach Polskiego Festiwalu Reklamy. Inspiracją wystawy jest album „Women” wydany przez Annie Leibovitz wraz z Susan Sontag w 1999 roku. Na ekspozycję składają się wyselekcjonowane przez samą artystkę 33 zdjęcia kobiet.

Każda z nich jest inna.
Każda z nich ma inną osobowość, inny charakter, inny wiek, inny zawód. Każda z nich przedstawia inną historię. A więc mamy m.in. znane aktorki Gwyneth Paltrow i Nicole Kidman, amerykańską sekretarz stanu Hilary Clinton, Marilyn Leibovitz- matkę artystki, astronautkę Eileen Collins, wydawcę “Washington Post” Katharinę Graham… Miejsce ekspozycji zdjęć jest równie ciekawe jak sama wystawa. Zdjęcia powiększono do formatów 130 x180 i zawieszono na ogrodzeniu Ogrodu Botanicznego, w miejscu wybranym przez artystkę.

Annie Leibovitz jest fotografem światowej sławy. Zaczynała w rockowym czasopiśmie Rolling Stone jako główny fotograf, z czasem awansowała na dyrektora fotograficznego. W 1983 Leibovitz zaczęła pracować dla Vanity Fair, wydała również swoją pierwszą książkę oraz miała pierwszą wystawę fotografii. Jej zdjęcia publikowano m.in. w New York Times, Newsweek, Time, Paris Match, Stern. Fotografowała największe gwiazdy świata muzyki, filmu, sportu, mody , ale także zajmowała się fotografią dokumentalną. Sportretowała Demi Moore, Meryl Streep, Michael Jacksona, Johna Lennona i Yoko Ono.

Aleksandra Skąpska

Wystawa czynna do 16 maja.

Fot.1. Annie Leibovitz, Gwyneth Paltrow  z matką, Blythe Danner

Podziel się

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /newartissimo/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *